Makaron pełnoziarnisty z olejem rzepakowym i kompozycją przypraw

 

 

 

Makaron jest świetnym składnikiem na przygotowanie szybkiego i smacznego dania. Makaron pełnoziarnisty ugotowany al dente to pełnia smaku, dobra przyswajalność dla organizmu, a dzięki niekiemu indeksowi glikemicznemu wcale nie tuczy.

 

 

 

Oto propozycja szybkiego obiadu do przygotowania w rekordowym tempie 15 minut. Wersja bezmięsna i bez sosu, ale dzięki zastosowanym produktom wersja niesamowicie smaczna. Samo zdrowie od Green Spoon.

 

Czas Przygotowania (minuty)

Ilość składników

Poziom trudności od 0 do 10

Ilość porcji

 

Stawiamy wodę (3 litry) i nie soląc doprowadzamy do wrzenia. Następnie solimy wodę, wrzucamy makaron i gotujemy al dente (ok. 7 minut) i odcedzamy. Zostawiamy makaron w garnku i dodajemy kompozycję owocowo-warzywną (ok. 2 łyżki), mieszamy podrzucając zawartość w garnku przykrytym pokrywką.

 

 

Po ok. 2 minutach dodajemy olej rzepakowy tłoczony na zimno i znowu mieszamy, odczekujemy kolejne 2 minuty i ponownie mieszamy. Danie jest gotowe do podania. Ilości dodawanej kompozycji przypraw jak i oleju to kwestia indywidualna, można dodać więcej bądź mniej, do smaku. Dodatkowo można przyozdobić kiełkami buraków lub innego warzywa.

 

 

Autor przepisu:


 

Przepis wg pomysłu własnego

Green Spoon