Mojito drink

 

 

Sezon na Mojito uważamy za otwarty. W zasadzie to nikt nigdy nie powiedział, że kiedyś się kończy 🙂
Mojito to jeden z najbardziej orzeźwiających drinków, a to wszystko za sprawą naturalnej mięty, jednego z głównych składników drinka. Przypomnijmy tylko, że mięta Green Spoon uprawiana jest w regionie Ligurii we Włoszech, w pełni naturalnych warunkach na polu ziołowym.
Wysokiej jakości ziół sprzyjają nocne temperatury powietrza, które zbliżone są do dziennych. Zioło nie tylko cudownie pachnie, ale również posiada intensywny smak, co czyni nasz drink wyjątkowym.
Oto krótki przepis jaki dla Was przygotowaliśmy.

Czas Przygotowania (minuty)

Ilość składników

Poziom trudności od 0 do 10

Ilość porcji

Składniki (rozwiń)

 

  • biały rum – 60 ml
  • brązowy cukier – 1 łyżeczka
  • mięta – ok. 7 listków
  • limonka – 5 cząstek
  • kruszony lód
  • woda gazowana

 Sposób wykonania

 

Do szklanki wkładamy cząsteczki limonki oraz mięte. Następnie dodajemy brązowy cukier. Wszystko rozcieramy na dnie szklanki. Zaraz po tym dodajemy kruszony lód, tak aby sięgał do połowy szklanki, wlewamy biały rum, dokładnie mieszamy i uzupełniamy szklankę kruszonym lodem oraz wodą gazowaną.

Dla efektu wizualnego szklankę dekorujemy plastrem limonki oraz listkiem mięty Green Spoon. Nie zapominamy o słomce. Popularne jest dodawanie dwóch słomek w różnych kolorach. Jeśli chcemy, aby nasze mojito było mocniejsze, możemy lekko zmodyfikować przepis. Zamiast 60 ml białego rumu możemy użyć 80 ml. To nie jest zabronione 🙂

 

 

Autor przepisu:


Pewien Kubańczyk z Hawany

 

Kup Teraz